::(()) eXtreme Skate Community (())::
Bine ati venit in Comutitatea Online a Skaterilor din Romania ! Pentru o navigare mai buna va rugam sa va logati.
::(()) eXtreme Skate Community (())::
Bine ati venit in Comutitatea Online a Skaterilor din Romania ! Pentru o navigare mai buna va rugam sa va logati.
::(()) eXtreme Skate Community (())::
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

::(()) eXtreme Skate Community (())::

Comunitatea Skaterilor din Romania
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Bun venit pe eXtreme Skate Community ! Cea mai tare comunitate de Skateboarding din Romania !

Distribuiţi | 
 

 Skate Story (Albert)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
albert.sk8
Board Moderator
albert.sk8

Mesaje : 20
Data de înscriere : 21/04/2010
Varsta : 28
Localizare : Bals

Skate Story (Albert) Vide
MesajSubiect: Skate Story (Albert)   Skate Story (Albert) Icon_minitimeMar Ian 04, 2011 1:36 pm

Salut!! Am sa spun povestea mea de skate.... incepand cu luna august 2009 am aflat despre existenta skateboard-ului,(fratele meu,mi-a aratat) ..lui ii datorez in mare parte totul...cam la jumatea lunii ianuarie am avut ocazia de a ma da pe skate-ul (bine,inteles al fratelui meu ) .Era cam ciudat prima oara,toata lumea se uita la mine cum stateam sub o copertina si ma "scremeam" sa dau un ollie.Era un skate element cumparat de catre fratimeu din Italia...in cele din urma am reusit sa dau un ollie si acum va arat unul de la tara (http://hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=4795846823&ownerId=417202217&albumId=313307744) asa,sa continuam....dupa am iesit cam pe fiecare saptamana pana in martie cand m-am intalnit cu Theo si apoi cu Andrey...de atunci totul a fost diferit..pe Andrey am reusit sa il invat cate ceva,dar Theo nu prea dorea sa invete..in cele din urma Theo si-a luat o placa Betmen sau cum se scrie,si a fost dornic sa invete...l-am invatat ollie si pop shov-it..de atunci a continuat sa se dea cu Andrey in timpul saptamanii,eu neputand sa ies pt ca nu aveam placa...(era cu fratele meu la Craiova).In weekend ieseam duminica si am reusit sa invat multe,incet incet invatand cate ceva..primul meu videoclip pe youtube a fost un ollie la 3 scari ..https://www.youtube.com/watch?v=AjKIrupBWMU ...ma intelegeam in aceea vreme ok cu ambii...in cele din urma in mai cred.m-am dus in vizita la fratele meu in Craiova.In timp ce eram pe la Mercur cu placa a inceput sa ploua ,si ne-am dus sub o parcare la Mercur...acolo auzeam sunete de roti de la skate...din senin apare un baiat ciudat pe vremea aceea care vine la mine si ma intreaba dk vin sa ma dau cu ei...era Lucica,unul din skaterii din Craiova avand 11 ani atunci..l-am urmat unde se dadeau ei si l-am intalnit si pe Billy ..m-au invatat cate ceva si eram uimit de ce dadea lucica...(a dat un varial flip pe un skate mai mic) mi-a parut rau ca nu au fost acolo si Danuci si Atomic...(ii cunosteam dupa net).[inainte sa ma duc la Craiova luasem o pauza de 2 luni]...sa continuam......A venit vara si eu trebuia sa stau la tara cu parintii ,iar Theo si Andrey se distrau si se dadeau pe skate fara mine la Bals...eram foarte trist pe vremea aceea ca nu puteam sa ma dau si sa ma distrez cu ei...ei invatau din ce in ce mai multe si eu ma ofticam ca nu puteam sa ma dau cu ei si sa invat si eu...m-am ambitionat si am reusit sa vin cam de 10 ori in toata vacanta de vara sa ma dau si am invatat destule atunci..cu ajutorul celor de la Slatina care ne mai faceau o vizita...Theo si Andrey se aliasera impotriva mea si eram foarte trist...si totusi ei se dadeau mult mai mult ca mine si eu invatam totusi cam la fel ca ei...Andrey a invatat mai multe ca mine si m-am ambitionat sa il prind din urma si aproape ca am facut-o in vacanta de vara...Scoala a inceput si eu nu mai trebuia insfarsit sa ma duc la tara...La inceputul lui octombrie m-am milogit de tata care nu vrea sa imi cumpere o placa din motivul "loviri sau ruperi picioarelor " ...totusi l-am convins sa imi cumpere o placa totusi muncind din greu pentru ea...Mi-a luat o placa Blind eternal life 7.7 ,niste axe furry evo2 si niste roti ricta...eu am continuat totusi sa ma dau pe niste axe no name pentru ca eram dator la fratele meu cu niste axe...si i le-am dat pe cele furry...ASA...am inceput sa invat multe in timpul scolii...in cele din urma m-am dus din nou la Craiova tot cu fratele meu si m-am imprietenit intre timp cu Lucica si cu Danuci si multi altii din Craiova...Lucica m-a invatat in cele din urma sa dau flip.si in continuare am progresat invatand multe altele...le-am mai facut recent o vizita exact de ziua mea pe 30 decembrie si mi-am luat niste axe Tensor magnesium de la Lucica care m-a ajutat mult...cu totul...totusi de fiecare data cand ma intorceam acasa.Andrey si Theo erau impotriva mea si ma indepartau....Andrey il tinea pe Theo la distanta de mine....eu nu aveam ce sa fac doar sa stau sa pierd vreamea singur...si totusi o dorinta care mi-am pus-o sa implinit...Theo sa nu mai fie impotriva mea...si asa a fost...eu si Theo ne-am imprietenit mai bine si acum suntem cei mai buni prieteni Very Happy ..tot pe 30 decembrie mi-a venit si placa cea noua Blind eternal life 2 ...si ii multumesc in special Gabrielei si mamei sale pentru asta :* ...acum in 2011 imi propun un an foarte bun pe skate si sa invat cat mai multe si sa ajut si pe altii sa invete...acum in prezent sunt fericit alaturi de placa mea si avandu-l pe Theo drept cel mai bun prieten al meu Very Happy ...VA doresc numai bine si succes mult la skate si numa` sanatate...My story!!!
Sus In jos
be.like.by
Beginner
be.like.by

Mesaje : 15
Data de înscriere : 09/01/2011
Varsta : 26
Localizare : CRAIOVAA

Skate Story (Albert) Vide
MesajSubiect: Re: Skate Story (Albert)   Skate Story (Albert) Icon_minitimeLun Ian 10, 2011 12:54 am

interesant Wink) ..keep skating Wink
Sus In jos
 

Skate Story (Albert)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
::(()) eXtreme Skate Community (()):: :: Despre Skateboarding.... :: Discutii Generale / General Stuff-

More Free Music at MP3-Codes.com