::(()) eXtreme Skate Community (())::
Bine ati venit in Comutitatea Online a Skaterilor din Romania ! Pentru o navigare mai buna va rugam sa va logati.
::(()) eXtreme Skate Community (())::
Bine ati venit in Comutitatea Online a Skaterilor din Romania ! Pentru o navigare mai buna va rugam sa va logati.
::(()) eXtreme Skate Community (())::
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

::(()) eXtreme Skate Community (())::

Comunitatea Skaterilor din Romania
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Bun venit pe eXtreme Skate Community ! Cea mai tare comunitate de Skateboarding din Romania !

Distribuiţi | 
 

 Adio Skate!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 36
Data de înscriere : 07/04/2010
Localizare : Undeva in Romania

Adio Skate! Vide
MesajSubiect: Adio Skate!   Adio Skate! Icon_minitimeMar Ian 04, 2011 11:30 am

Salut! Fac acest ultim mesaj tuturor skaterilor pentru a-mi anunta oficial retragerea din "comunitatea" skaterilor(daca o pot numii asa:))). Va voi povestii pe scurt o parte din viata mea de skater pentru cine este intersat sa citeasca...Totul a inceput pe la sfarsitul primaverii cand am remarcat 2 skateri foarte buni in orasul meu (Bals), cu acei skateri ma intelegeam forte bine, le facusem clipuri pentru youtube si cu unul dintre ei ma cunosteam chiar si din copilarie. Intro-o zi eram cu unul dintre ei afara (Albert) si mi-a aratat ollie si pop shuvit, eu am incercat in gluma, dar atunci am realizat ca chiar pot da acele trickuri. Chiar si albert s-a mirat. In culmea extazului m-am gandit sa ma apuc de skate intensiv. Aveam acasa un skate mai vechi de vreo 2 ani pe care il primisem de ziua mea dar cu care ma dadusem o zi de caterinca...Cu sk8ul acela imi era imposibil sa dau trickuri asa ca mi-am luat un alt skate, necunoscand firmele si ne avand "cultura" mi-am luat tot un jaf de skate pe care nu puteam da absolut nimic. Cu acel skate imi facusem o reputatie foarte proasta, toti faceau misto de mn cum ca as fi cel mai prost skate din Istorie, dar nu m-am lasat doborat si am continual sa ma dauin ciuda spuselor celorlalti, defapt nici macar nu ma interesa ce spuneau altii, eu ma dadeam pe skate pentru ca imi placea...Dar la un moment mi se parea si mie ca progrsez foarte greu asa ca mi-am luat un alt skate, de data asta in urma consultatiilor cu mai multi skateri mi-am luat un Speed Demons pe care am invatat o multime de trick-uri si ajunsesem egalul celor 2 skateri care ma invatasera tot ce stiam: Albert si Andrey...eu ii admiram inca de cand ma apucasem de skate, dar cea mai socanta zi a fost aceia in care am reusit sa ii bat la Game of Skate pe amandoi, sa retineti ca NU VREAU SA MA LAUD dar a fost chiar o mare bucurie pentru mine! Am avut mai multe intamplari amuzante in tmupul verii, dar spatiul si timpul nu imi permite sa le spun pe toate, dar cea mai nasoale a fost atunci cand au inceput problemele intre cei 2 cei mai buni prieteni ai mei Albert si Andrey si cel mai rau e ca eu eram prins la mijloc si nu stiam de care parte sa fiu, dar in cele din urma l-am ales pe Andrey si eram CONTRA ALBERT. In septrembrie a trebuit sa ma mut in slatina pentru ca mama se mutase cu serviciul si atunci m-am despartit de ei 2, dar dupa aceea au avut si mai multe probleme...dar in Slatina m-am obisjunuit foarte repede, am cunoscut skateri mult mai de treaba(nume nu dau pentru ca nu am acord). Sa continuam: Era cam luna octobrie si eram ca suparat pentru ca nu puteam sa dau nici acar nu Flip, cei drept nici nu ma dadeam mult pe zi pentru ca eram ocupat cu scoala,teme:(dar intr-o zi de sambata m-am dus in visita pe la vechii mei prieteni din Bals si am vazut ca albert invatase Heel Flip, atunci m-am oftikat atat de tare incat l-am invatat, demaiputand de fericire, am iesit la skate in exces in urmatoarele 2 saptamani si am invatat Varial Flip,Bs Flip,Fs Flip...ce sa mai, eram in forma maxima, dar dupa cateva zile am inceput sa am pribleme cu ganuchil si am luat o pauza de 2 luni in careeeee am uitat multe trickuri:( Am ncercat sa ma dau dar tot ma durea genunchiul, de aceasta probleme nu am spus nimanui:( si regret asta, regret ca nu m-am bazat pe nimeni. Si tocmai din acest motiv cred ca ma voi lasa de skate definitiv:( Le multumesc celor care au fost alaturi de mine si au avut rabdare sa ma invete trick-uri, celor care m-au incurajat, celor care m-au injurat! Va urez bafta in continuare la toti! Smile
Sus In jos
https://sdghtrhygsafadsfa.forumgratuit.ro
WeDeW
Beginner
WeDeW

Mesaje : 5
Data de înscriere : 28/12/2010
Varsta : 29
Localizare : Bucuresti

Adio Skate! Vide
MesajSubiect: Re: Adio Skate!   Adio Skate! Icon_minitimeMar Ian 04, 2011 12:02 pm

Bai dute la medic! S-ar putea sa fie de la crestere! Exclamation Exclamation
Sus In jos
albert.sk8
Board Moderator
albert.sk8

Mesaje : 20
Data de înscriere : 21/04/2010
Varsta : 28
Localizare : Bals

Adio Skate! Vide
MesajSubiect: Re: Adio Skate!   Adio Skate! Icon_minitimeMar Ian 04, 2011 12:41 pm

bah nu te lasa animalule
Sus In jos
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 36
Data de înscriere : 07/04/2010
Localizare : Undeva in Romania

Adio Skate! Vide
MesajSubiect: Re: Adio Skate!   Adio Skate! Icon_minitimeMier Ian 05, 2011 10:12 am

Realizez asta! Dar tot nu ma las..stiti deviza mea nu? DON'T GIVE UP!!!
Sus In jos
https://sdghtrhygsafadsfa.forumgratuit.ro
be.like.by
Beginner
be.like.by

Mesaje : 15
Data de înscriere : 09/01/2011
Varsta : 26
Localizare : CRAIOVAA

Adio Skate! Vide
MesajSubiect: Re: Adio Skate!   Adio Skate! Icon_minitimeLun Ian 10, 2011 12:50 am

NUU TEE LASAA..faa o treaba pana la capat Wink
Sus In jos
Continut sponsorizat




Adio Skate! Vide
MesajSubiect: Re: Adio Skate!   Adio Skate! Icon_minitime

Sus In jos
 

Adio Skate!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
::(()) eXtreme Skate Community (()):: :: Despre Skateboarding.... :: Discutii Generale / General Stuff-

More Free Music at MP3-Codes.com