::(()) eXtreme Skate Community (())::
Bine ati venit in Comutitatea Online a Skaterilor din Romania ! Pentru o navigare mai buna va rugam sa va logati.
::(()) eXtreme Skate Community (())::
Bine ati venit in Comutitatea Online a Skaterilor din Romania ! Pentru o navigare mai buna va rugam sa va logati.
::(()) eXtreme Skate Community (())::
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

::(()) eXtreme Skate Community (())::

Comunitatea Skaterilor din Romania
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Bun venit pe eXtreme Skate Community ! Cea mai tare comunitate de Skateboarding din Romania !

Distribuiţi | 
 

 Ghid pt front side!!!!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
AndreyFREAKSkater98
Super Board Moderator
AndreyFREAKSkater98

Mesaje : 26
Data de înscriere : 08/04/2010
Varsta : 26
Localizare : Bals

Ghid pt front side!!!! Vide
MesajSubiect: Ghid pt front side!!!!   Ghid pt front side!!!! Icon_minitimeSam Mai 01, 2010 2:49 pm

La front side piciorul din spate trebuie pus cam ca la ollie dar mai in interior cu varful piciorului, iar piciorul din fata la mijlocul placii indreptat spre nose.Cam atat despre pozitionarea picioarelor. Ca sa reusesti trickul trebuie sa dai ollie si sa impingi cu piciorul din fata astfel incat sa obtii o rotatie de 180 de grade in aer de la stanga la dreapta. Aterizarea:pe suruburi.
Sugestii pt incepatori: poti sa te ajuti de maini la acest trick-balansezi mainile de la stanga la dreapta in timp ce dai popul. Pt cei care nu stiu ce e un front side, sa si-l imagineze ca un Ollie la 180 de grade. Sincer defapt chiar e un ollie 180 de grade insa se num front side pt a nu fi confundat cu back side(back side e ollie+rotire de la dreapta la stanga). Ce sa mai zic ?? Ca v-am dat si tutorial pt back side(e egzact rotirea de la front dar in opus).
Aaaaaa stiu ce sa mai zic:


Nimic Smile !!!!!!!!!
Sus In jos
 

Ghid pt front side!!!!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
::(()) eXtreme Skate Community (()):: :: Despre Skateboarding.... :: Ghiduri-

More Free Music at MP3-Codes.com