::(()) eXtreme Skate Community (())::
Bine ati venit in Comutitatea Online a Skaterilor din Romania ! Pentru o navigare mai buna va rugam sa va logati.
::(()) eXtreme Skate Community (())::
Bine ati venit in Comutitatea Online a Skaterilor din Romania ! Pentru o navigare mai buna va rugam sa va logati.
::(()) eXtreme Skate Community (())::
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

::(()) eXtreme Skate Community (())::

Comunitatea Skaterilor din Romania
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Bun venit pe eXtreme Skate Community ! Cea mai tare comunitate de Skateboarding din Romania !

Distribuiţi | 
 

 Cum a inceput...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
AndreyFREAKSkater98
Super Board Moderator
AndreyFREAKSkater98

Mesaje : 26
Data de înscriere : 08/04/2010
Varsta : 26
Localizare : Bals

Cum a inceput... Vide
MesajSubiect: Cum a inceput...   Cum a inceput... Icon_minitimeVin Apr 30, 2010 2:22 pm

Cine e interesat sa afle cum a inceput un baiat obisnuit de 12 ani sa se dea pe skate sa citeasca asta:

Era o zi de vineri in care am fost invitat de un prieten pe la el(era prin Octombrie-Noiembrie). Nu mai urcasem pana atunci pe un skate(poate odata pe la 5 ani da nu...nu fusese nik special). El spunea ca se da pe skate. Atunci m-am urcat pe placa(el radea si se mira cat de fericit eram dar nu stateam decat pe skate). Dupa 2 zile in care m-a mai lasat pe skateul lui am inceput sa prind cate ceva!!!
Tata nu a vrut sa imi ya atunci o placa pt ca incepea sa ninga.Dar pt ca a vazut ca imi place a promis ca imi va lua una cum se incalzeste vremea!!! De atunci a inceput mania skateboardingului!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Au urmat multe jocuri pe calculator si playstation cu skate!!!!!! DAR prietenii mei din Germania imi promisesera un skate pentru ca exact pe unde stateau ei era un super magazin de sport. Eu nu am avut rabdare pana sa soseasca. Un alt prieten care avea skate si nu il folosea mi l-a dat imprumut un week-end(Era vremea acceptabila). DE atunci am prins f. repede. Cand mi-a venit placa din Germania am fost DEZAMAGIT. Insa prin
Februarie am cumparat o noua placa: era RCO-dar mergea super bine! DE atunci am inceput sa ma dau pe skate intens si am invatat pe parcurs trickuri noi(de la mini trickuri de free style la Pop shove it; nollie fronside si ollie peste o scara cu trei terpte)!!!
Si asa a fost...

Acest Topic a fost realizat la cererea Adminului!
Cam atat...
Sus In jos
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 36
Data de înscriere : 07/04/2010
Localizare : Undeva in Romania

Cum a inceput... Vide
MesajSubiect: Re: Cum a inceput...   Cum a inceput... Icon_minitimeVin Apr 30, 2010 2:29 pm

Foarte frumos DUDE !!! Chiar ai o poveste foarte interesanta...dar de ce placa din Germania specializata nu era buna si ai preferat ceva ca o placa RCO ?
Sus In jos
https://sdghtrhygsafadsfa.forumgratuit.ro
AndreyFREAKSkater98
Super Board Moderator
AndreyFREAKSkater98

Mesaje : 26
Data de înscriere : 08/04/2010
Varsta : 26
Localizare : Bals

Cum a inceput... Vide
MesajSubiect: Re: Cum a inceput...   Cum a inceput... Icon_minitimeSam Mai 01, 2010 2:18 pm

Poi si tu aveai o placa care nu iti placea pt ca o lua intr-o parte oricum ai fi reglat-o(apropo, placa ta a fost sparta cu stil, dude). Si skateu meu din Germania avea acelasi ''tic'' dar mai avea si roti de PVC de se auzeau ca naiba (prost skate Mad ) !!!!!!
Sus In jos
X-Skater
Beginner
X-Skater

Mesaje : 5
Data de înscriere : 03/06/2010
Localizare : CRAIOVA

Cum a inceput... Vide
MesajSubiect: Re: Cum a inceput...   Cum a inceput... Icon_minitimeJoi Iun 03, 2010 12:41 pm

bvbv, dfar revino si tu si zine ce ai mai invatat
Sus In jos
Continut sponsorizat




Cum a inceput... Vide
MesajSubiect: Re: Cum a inceput...   Cum a inceput... Icon_minitime

Sus In jos
 

Cum a inceput...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
::(()) eXtreme Skate Community (()):: :: Despre Skateboarding.... :: Discutii Generale / General Stuff-

More Free Music at MP3-Codes.com