::(()) eXtreme Skate Community (())::
Bine ati venit in Comutitatea Online a Skaterilor din Romania ! Pentru o navigare mai buna va rugam sa va logati.
::(()) eXtreme Skate Community (())::
Bine ati venit in Comutitatea Online a Skaterilor din Romania ! Pentru o navigare mai buna va rugam sa va logati.
::(()) eXtreme Skate Community (())::
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

::(()) eXtreme Skate Community (())::

Comunitatea Skaterilor din Romania
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Bun venit pe eXtreme Skate Community ! Cea mai tare comunitate de Skateboarding din Romania !

Distribuiţi | 
 

 SKATE PARK

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
AndreyFREAKSkater98
Super Board Moderator
AndreyFREAKSkater98

Mesaje : 26
Data de înscriere : 08/04/2010
Varsta : 26
Localizare : Bals

SKATE PARK Vide
MesajSubiect: SKATE PARK   SKATE PARK Icon_minitimeLun Apr 19, 2010 10:04 am

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
SUPER TARE FRATE!!!!!!!ATI VAZUT CE SE CONSTRUIESTE LA BUCURESTI????? CE MAI SKATE PARK!!!! O SA FIE FOARTE FOARTEFOARTE FOARTEFOARTEFOARTEFOARTEFOARTEFOARTEFOARTEFOARTEFOARTEFOARTEVFOARTEFOARTEFOARTEFOARTEVFOARTEFOARTEV

FOARTE TARE!!!!!!!!!!!! O SA FIE INSA SI NISTE PROBLEME:



# George Says:
December 28th, 2009 at 2:53 pm

Nu m-ati mai sunat sa va zic si eu cate ceva..

Ideea de baza ar fi ca nu primaria este de slavit in cinstea acestui skatepark ci Uniunea Europeana si cativa angajati ALPAB.

Primaria a obligat castigatorul licitatiei, ALPAB (Administratia Lacuri, Parcuri si Agrement Bucuresti) sa inceapa cat mai repede lucrarile la un skatepark “ca la televizor” asta insemnand pool-uri.
Arhitectul nu a avut timp sa faca el un sudiu de caz, sa ia masuratori pe strada pentru elemente street.
Inginerul a horatat ca ar fi bine sa ma asculte pe mine pentru adaptarea skateparkului la teren si la nevoile skaterilor. (Nu mi-am tras fonduri, a fost munca voluntara)

Tot din cauza primariei care a grabit ALPAB-ul, nu s-a mai efectuat un sutdiu de fezabilitate astfel lucrarea a fost prelungita pe o perioada mai mare de timp, din cauza solului prea moale

In prezent din cauza ninsorilor nu au fost adaugate toate elementele “railurile”. Iar nocturna (firele din mijlocul skateparkului) care trebuia sa fi fost “nocturne” nu a mai fost nici ea amplasata din cauza epuizarii fondurilor. Fonduri ce nu s-ar fi epuizat daca se facea un studiu de fezabilitate terenului.
# George Says:
December 28th, 2009 at 7:22 pm

Am uitat sa spun ca, arhitectul daca tot nu a avut timp, sa faca un plan, a furat unul din afara. Planul nu se potrivea terenului, ducand la eliminarea treptelor din plan.
Bazinul cu halfpipe (jumatate de teava – adica nu are flat) nu o sa aibe marginea in semisfera fiindca in Romania inca nu s-au dezvoltat astfel de tehnici, iar costul ar fi fost prea mare.
In schimb am facut legatura intre skateparkul vechi si cel nou printr-un bank, care nu se afla in plan.
Pentru tribuna nu se stie daca or sa mai intre fonduri…

Ollieboxul am sa il repar eu, din banii mei, fiindca nu cred ca or sa se mai intoarca muncitorii ALPAB, avand in vedere ca si-au luat absolut toate sculele si generatoarele.

Nici nu mai stiu ce sa mai spun. Daca mai e careva nelamurit cu ceva, id-ul meu de yahoo messenger este: ciocan_cw
ASTA A SPUS SKATERUL GEORGE!!!!!!
ASTA A SPUS SKATERUL GEORGE!!!!!! ASTA A SPUS SKATERUL GEORGE!!!!!!
ASTA A SPUS SKATERUL GEORGE!!!!!! ASTA A SPUS SKATERUL GEORGE!!!!!!
ASTA A SPUS SKATERUL GEORGE!!!!!!

O SA FIE TOTUSI GREU SA TE DAI PE ASA RAMPE!!!!!! MOMENTAN NU V-AM DEMONSTRAT DAR O SA REVIN CU IMAGINI!!!!!


Ultima editare efectuata de catre Andrey(SKATER) in Mier Apr 21, 2010 12:00 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 36
Data de înscriere : 07/04/2010
Localizare : Undeva in Romania

SKATE PARK Vide
MesajSubiect: Re: SKATE PARK   SKATE PARK Icon_minitimeMier Apr 21, 2010 12:49 am

Data Viitoare puteai incerca sa stergi comentarile luate de pe alt forum sau sa le faci tu. Iti sugerezi sa editezi.

Topic Inchis !
Sus In jos
https://sdghtrhygsafadsfa.forumgratuit.ro
AndreyFREAKSkater98
Super Board Moderator
AndreyFREAKSkater98

Mesaje : 26
Data de înscriere : 08/04/2010
Varsta : 26
Localizare : Bals

SKATE PARK Vide
MesajSubiect: Re: SKATE PARK   SKATE PARK Icon_minitimeVin Iun 04, 2010 12:17 pm

DA dc topic inchis????? Yo am spus ce am aflat. Ya stergeti commu!
Sus In jos
Continut sponsorizat




SKATE PARK Vide
MesajSubiect: Re: SKATE PARK   SKATE PARK Icon_minitime

Sus In jos
 

SKATE PARK

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
::(()) eXtreme Skate Community (()):: :: Despre Skateboarding.... :: Discutii Generale / General Stuff-

More Free Music at MP3-Codes.com